AKCE TŘÍDY

Cvičení v přírodě - září 2017


Není nad to, proběhnout se někde společně s kamarády v přírodě. Přerovská Laguna je krásné místo, kde jsme pobyli několik hodin. Svačinky od maminek nám chutnaly. Kdo měl chuť nebo hlad, koupil si ještě něco malého v občerstvení. A hurá na hřiště! Míčové hry nás vždy bavily, branky nepotřebujeme, stačí baťůžky. Prolézačky jsou ideální pro malé gymnastky a pirátská loď podporuje naši fantazii.  

Výstava hub - září 2017

V přírodovědě jsme se učili o houbách. Využili jsme každoroční výstavy hub na Horním náměstí. Viděli jsme od každého něco. Jedlé, nejedlé a jedovaté houby. Snad si budeme něco pamatovat.

Bios - potravní řetězce v lese

V Bios Přerov jsme se zúčastnili výukového programu Potravní řetězce v lese. Víme toho už dost. Poznáme živočichy, rostliny, lesní plody. Nebojíme se soutěžit ve vědomostech i dovednostech. 

Halloween - říjen 2017

Oblíbený svátek jsme prožili společně s kamarády naší školy. Starší žáci pro nás nachystali soutěže v duchu svátku. Soutěžilo se v pohybových aktivitách, kreslení, skládání....Za splnění úkolů jsme dostali odměnu. Kdo se nebál, prošel si strašidelnou uličku. Ve třídě jsme vyhodnotili nejhezčí masky. Ozdobou byly dýně tradiční i netradiční v předsálí školy.

Dopravní výchova - zimní část 

Někdo má devět let, někdo deset. Pokud chceme na jaře vyjet na kole samostatně, musíme splňovat nejen věk, ale znát pravidla silničního provozu, umět ochránit své bezpečí a mít povědomí o tom, jak se zachovat v případě zranění. O tom jsme si povídali v DDM Atlas v říjnu. Celé dopoledne bylo uzavřeno testem. Moc dobře to nedopadlo....

Musíme si to ještě procvičit doma i ve škole. Na jaře, po praktické výuce můžeme získat průkaz cyklisty.