AKCE TŘÍDY

Cvičení v přírodě - září 2018


Není nad to, proběhnout se někde společně s kamarády v přírodě. Přerovská Laguna je krásné místo, kde jsme pobyli několik hodin. Svačinky od maminek nám chutnaly. 

 A hurá na hřiště! Míčové hry nás vždy bavily, branky nepotřebujeme, stačí baťůžky. Prolézačky jsou ideální pro malé gymnastky a pirátská loď podporuje naši fantazii.  

Malování s malířem Lubomírem Dostálem - podmořský svět


Opět jsme se sešli s kreslířem Lubomírem Dostálem, který nás přišel naučit něco ze svého umění. Tentokrát bylo téma "Podmořský svět". Kreslili jsme tužkou dle pokynů a předlohy. Kdo chtěl, přidal si něco svého. Strávili jsme jednu vyučovací hodinu plnou radosti z vlastní tvorby a obrázky se opět vyvedly. Obrázky jsme potom vykreslili pastelkami podle svého uvážení a vkusu.

Těšíme se na další setkání.

Svíčkárna Rodas

Prosinec 2018

Nečekaně krásný předvánoční čas jsme prožili v Olomouci. Zúčastnili jsme se výrobní dílničky ve svíčkárně Rodas v Olomouci. 

Nejprve jsme se dozvěděli trochu teorie o tom, jak svíčka vzniká, z jakých materiálů se vyrábí, jaké dovednosti jsou k výrobě nutné. Paní vedoucí nám všem vysvětlila, jak budeme postupovat při zdobení, aby vše vyšlo podle našich představ. 

Namáčeli jsme svíčky do barevných politur, zdobili poléváním. Kromě toho jsme vykrajovali voňavá glycerínová mýdla a namíchali si do pytlíčků voňavé soli do koupele. Vše jsme si pěkně zabalili, abychom mohli obdrovat naše blízké. 

Kdo chtěl, mohl si nakoupit v místním obchůdku další drobnůstky pod dozorem místních papoušků. Kdo si troufal, mohl se s ním vyfotit.

Děkujeme paní vedoucí a její pomocnici, že se nám tak pěkně věnovaly.

Vánoční jarmark

Prosinec 2018

Vánoční čas je krásný, protože lidé jsou si jaksi blíž. Dělají si radost, připravují pěknou atmosféru pro ostatní.

Také žáci naší třídy nechtěli zůstat pozadu a připravili si výtvarné dílničky pro návštěvníky tradičního jarmarku na naší škole.

Vyráběli se stromečky, sněhuláčci, zápichy vánočních balíčků. Přišli nás podpořit rodiče, sourozenci, prarodiče, tety a strejdové, kamarádi. 

Děkujeme všem, kteří se byť jen malou částí podíleli na přípravě této povedené akce žáků naší třídy.

Vzkaz od paní učitelky: " Jste báječní ! Vyrostli z vás fajn kamarádi a moc si vážím vaší schopnosti spolupráce. Dokážete tak toho hodně. Povedlo se vám to! "